Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Дорошівської сільської  ради «Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна    в  селах Дорошівської сільської ради»

Аналіз регуляторного впливу

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати.

Проект рішення сільської  ради «Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна    в  селах Дорошівської сільської ради»  підготовлено з метою встановлення чіткого механізму присвоєння та зміни  поштових адрес об'єктам нерухомості, недопущення повторів та непослідовності в нумерації будинків та споруд та створення умов ефективного володіння, користування та розпорядження цими об’єктами їх власниками.

2. Цілі  регулювання.

1. Дотримання вимог чинного  законодавства, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” в процедурі реєстрації об'єктів нерухомості, що розташовані на території сільської ради , шляхом присвоєння їм поштових адрес.

2. Створення сприятливих умов для реалізації та захисту майнових прав юридичних та фізичних осіб, прав та інтересів територіальної громади .

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

Перша альтернатива- залишити все без змін, тоді, як наслідок, можливе виникнення труднощів при перереєстрації, оформленні спадку та інших діях з об’єктами нерухомості.

Друга альтернатива - надання права державним та приватним нотаріусам, бюро технічної інвентаризації та ін. присвоювати адреси при оформленні документів на спадщину, при купівлі-продажу та інших дій з об’єктами нерухомості вносити зміни до існуючих адрес. В такому випадку відсутність уніфікованої системи надання та зміни адрес призведе до виникнення адрес, що повторюються, розміщені не в порядку зростання, з непослідовною нумерацією – проблема не розв’язується.

Третя альтернатива– прийняття рішення «Про Порядок найменування або перейменування вулиць, провулків,присвоєння та зміни   поштових адрес об’єктам нерухомого майна» – єдиний спосіб досягнення поставлених цілей.

4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми
      Для вирішення поставлених цілей пропонуються наступні заходи: підготовка та прийняття рішення з дотриманням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та іншими законодавчими актами.

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту

Досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту, надасть можливість затвердити Порядок найменування або перейменування вулиць, провулків,присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна та встановити чіткі строки опрацювання, погодження та присвоєння уповноваженим органами поштових адрес об'єктам нерухомості на території сільської ради.

6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акту. Аналіз вигод та витрат. Сфери та види впливу регулювання.

Очікується, що у разі прийняття даного рішення, воно впливатиме на сферу інтересів держави, суб'єктів господарювання та населення:

Сфера впливу

Вид впливу

Інтереси держави

Створення та запровадження чіткого механізму присвоєння, зміни та анулювання поштових адрес

Інтереси суб’єктів господарювання та громадян сіл Дорошівської сільської ради

Сприяння охороні майнових інтересів

Сфера інтересів

Вигоди

Витрати

Держави

Створення та ефективне функціонування  земельного кадастру

Оплата праці працівників

суб’єктів господарювання та жителів сіл Дорошівської сільської ради

Чітко визначений орган виконавчої влади та його повноваження в процедурі опрацювання заяв про присвоєння, зміну або анулювання поштових адрес

Витрати часу

7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акту.

Строк дії цього регуляторного акта не обмежено.

8. Показники результативності регуляторного акту:

1. Кількість суб'єктів господарювання та громадян, що звернулись із заявами про присвоєння поштових адрес;

2. Кількість об'єктів, яким присвоєно поштові адреси;

3. Кількість заяв про присвоєння поштових адрес, у задоволенні котрих відмовлено

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності дії регуляторного акту

Заходи з відстеження результативності дії регуляторного акту здійснює виконавчий комітет сільської ради у відповідності з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Повторне відстеження буде проведено через рік з дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Періодичне відстеження дії цього регуляторного акту буде здійснюватися один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів повторного відстеження.

Сільськийголова                                                                     О.А.Ігнатов