ПАМ’ЯТКА з охорони праці для роботодавців по впровадженню та вдосконаленню СУОП ,,
Планування та фінансування заходів
з охорони праці:
Планування заходів передбачає визначення умов праці та реалізацію основних напрямків роботи з поліпшення охорони праці; визначення потреби у новій техніці, технології, інженерно-технічних засобах безпеки та санітарно-побутовому обслуговуванні на підставі внутрішнього та зовнішнього аудиту охорони праці, аналізу причин нещасних випадків та професійних захворювань.
Необхідно передбачити визначення і своєчасне корегування переліку факторів, що впливають на безпечність праці. При плануванні завдань в сфері охорони праці ці фактори повинні братися до уваги.
Основні напрямки перспективного планування - складання комплексних планів (заходів) поліпшення стану охорони праці, які повинні бути складовою частиною економічного і соціального розвитку організації:
* поточного (річного) плану заходів з охорони праці, що включаються до колективного договору;
* оперативних (квартального, місячного) планів по цехах, відділах та дільницях (рішення, накази, заходи з розслідування нещасних випадків, приписи органів державного нагляду за охороною праці тощо).
Суб’єкт господарювання забезпечує розробку, фінансування і реалізацію заходів, спрямованих на доведення умов та безпеки праці до вимог, викладених у колективному договорі, але не нижчих за нормативні.
Обов’язки та відповідальність:
Для ефективного функціонування СУОП необхідно визначити обов’язки, відповідальність та повноваження керівників служб та підрозділів а також працівників щодо охорони праці при розробці, впровадженні і удосконаленні СУОП. Обов’язки та повноваження персоналу, що керує, виконує та перевіряє різні види діяльності, які впливають на ризики виникнення небезпечних ситуацій, пов’язані з діяльністю організації, устаткуванням і робочими процесами, повинні бути визначені, задокументовані і доведені до відома працівників для сприяння управлінню в сфері охорони праці.
Аналіз ефективності СУОП повинен враховувати:
* результати розслідування нещасних випадків на виробництві, випадки погіршення здоров’я і виникнення професійних захворювань;
* додаткові внутрішні та зовнішні фактори, а також зміни, включаючи організаційні, що можуть вплинути на стан ОП.
Висновки аналізу мають бути документально зафіксовані і доведені до відома осіб, відповідальних за конкретний елемент системи, а також до працівників.
Удосконалення СУОП:
СУОП, що розроблена та впроваджена, потребує постійного удосконалення. Висновки за результатами аналізу ефективності СУОП повинні бути задокументовані і офіційно доведені до відома осіб, відповідальних за конкретний елемент управління охороною праці для реалізації відповідних заходів.
Основне завдання охорони праці – збереження життя та здоров'я працівника у процесі його трудової діяльності
Інформацію про діяльність Фонду
Ви можете знайти на сторінці Facebook:
https://www.facebook.com/Вознесенське-відділення-Управління-ВД-ФССУ-в-Миколаївській-області-179926636070473/
Адреса відділення Фонду:
56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ
вул. Київська, 54/2 Е-mail: vznk.mk@fssu.gov.ua
Кожної неділі відділенням Фонду проводиться постійний сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з питань виробничого травматизму та відшкодування страхових виплат потерпілим на виробництві.
Телефони «гарячої лінії»:
(05134) 3-25-42; 4-14-39; 4-46-26
Прийом громадян:
1.Черіченко Вікторія Вікторівна
Начальник відділення
щоденно 10.00-12.00
2. Довбенко Ірина Іванівна
Страховий експерт з охорони праці:
- щоденно протягом робочого дня
3. Нікуліца Валентина Григорівна начальник відділу з організації медичної реабілітації:
- щоденно протягом робочого дня
4. Рудницька Наталія Сергіївна
Начальник відділу роботи з потерпілими
- щоденно протягом дня
Терміни та визначення:
Система управління охороною праці (СУОП) - частина загальної системи управління організацією, яка сприяє запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, а також небезпеки для третіх осіб, що виникають у процесі господарювання і включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.
При створенні СУОП необхідно:
* визначити закони та інші нормативно-правові акти, що містять вимоги щодо охорони праці та які розповсюджуються на діяльність організації;
* виявляти небезпечні та шкідливі виробничі фактори та відповідні ризики, що можуть виникнути при здійсненні виробничої діяльності;
* визначити політику керівництва в сфері охорони праці;
* визначити завдання в сфері охорони праці та встановити пріоритети;
* розробити організаційну схему та програму для реалізації політики та досягнення її завдань.
СУОП повинна передбачати:
* планування заходів з охорони праці;
* контроль виконання поточного та оперативних планів;
* можливість здійснення корегувальних та попереджувальних дій;
* можливість адаптації до обставин, що змінилися;
* можливість інтеграції в загальну систему управління.
Положення про СУОП
та орієнтовний зміст його розділів:
Суб’єкт господарювання визначає і документально оформлює політику керівництва у сфері охорони праці. Ця політика має бути органічно поєднана з усіма елементами діяльності організації. Формування політики здійснюється на основі комплексної оцінки рівня небезпеки виробничих об’єктів організації, яка проводиться шляхом виявлення всіх небезпечних і шкідливих виробничих факторів, характерних для кожного об’єкта, їх оцінки та аналізу можливих варіантів і зменшення ризику виникнення небезпечної ситуації. Політика у сфері охорони праці повинна бути документально оформлена, доведена до усіх працівників та підлягати періодичному розгляду та можливому корегуванню у зв’язку із змінами у виробничому процесі.
Політика у сфері охорони праці повинна:
* визначати загальні завдання з покращення охорони праці;
* відповідати характеру та масштабу ризиків, що можуть виникнути на виробництві;
* включати в себе зобов’язання керівництва щодо постійного поліпшення охорони праці, сприяння формуванню громадських органів, забезпечення соціального партнерства, інформування працівників щодо умов праці та існуючих виробничих ризиках.
Безпосередня відповідальність керівництва за охорону життя і здоров`я працюючих в організації визначена Законом України “Про охорону праці” та нормативно-правовими актами з охорони праці.