Дорошівська сільська територіальна громада
Миколаївська область, Вознесенський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Цільова Програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру забезпечення пожежної безпеки Дорошівської сільської ради на 2017-2020 роки

Цільова Програма

захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру забезпечення пожежної безпеки Дорошівської сільської ради на 2017-2020 роки

1.Загальні положення

Безпека людини, її життя і здоров’я визначені Конституцією України найвищими соціальними цінностями. Кожний громадянин України має конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Забезпечення безпеки та захисту населення, об’єктів економіки і національного надбання від негативних наслідків надзвичайних ситуацій залишається невід’ємною частиною державної політики національної безпеки та однією з найважливіших функцій Дорошівської сільської ради.

Промисловий розвиток призвів до значного зростання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій. Зношеність об’єктів промислового та господарського призначення у різних галузях економіки зростає з кожним роком експлуатації.

         Система оповіщення та інформування населення про надзвичайні ситуації вкрай застаріла. Обладнання системи встановлено ще за радянських часів і не відповідає вимогам сьогодення.

         Основними причинами виникнення технологічних аварій є:

послаблення механізму державного контролю за безпекою на виробництві;

недосконалість законодавчої бази, яка в нових економічних умовах не забезпечує відповідного рівня функціонування виробництва, зменшення кількості надзвичайних ситуацій та мінімізації їх наслідків, а також відповідальність власників підприємств та господарств усіх форм власності за поліпшення роботи в цьому напрямі;

знос основних виробничих фондів на підприємствах.

         Місцеву Програму розвитку цивільного захисту (цивільної оборони) Дорошівської сільської ради на 2017-2018 роки  (далі - Програма) розроблено згідно з вимогами місцевої цільової Програми Вознесенського району

 

ІІ.Мета програми

         Метою Програми є створення умов для гарантованого рівня захисту населення і території   сільської ради від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зменшення ризику їх виникнення.

Заходи Програми передбачають реальне підвищення рівня безпеки людини, її захищеності від впливу шкідливих техногенних, природних, екологічних і соціальних факторів за рахунок більш ефективного функціонування системи цивільного захисту (цивільної оборони) сільської ради.

ІІІ. Шляхи розв’язання проблем

            Основними завданнями щодо захисту населення і територій сільської ради  від надзвичайних ситуацій є створення єдиної системи цивільного захисту та основі системи Цивільної оборони України та єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

         Виконання заходів Програми сприятиме:

       Забезпеченню ефективності управління територіальною підсистемою цивільного захисту;

       Удосконалення системи зв’язку та оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій та своєчасне і достовірне інформування його про наявну обстановку і вжиті заходи;

      Проведення рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організації життєзабезпечення постраждалого населення;

       Забезпечення пожежної безпеки населених пунктів сільської ради;

      Досягненню належного рівня фінансового і матеріально – технічного забезпечення сфери захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, пожеж та їх наслідків.

ІV. Очікувані результати від реалізації Програми

            Виконання  Програми дасть змогу створити ефективну територіальну підсистему єдиної державної системи цивільного захисту (цивільної оборони) Дорошівської сільської ради, яка забезпечить ефективне функціонування та виконання завдань цивільного захисту і надасть можливість оперативно залучати необхідні людські, фінансові, матеріальні та інші ресурси для вирішення завдань з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій та своєчасно попереджувати населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій.

         Закупівля новітніх засобів зв’язку дозволить модернізувати систему зв’язку і оповіщення населення району у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

         Утворення виконкомом сільської ради добровільних пожежних дружин та організація їхньої діяльності будуть сприяти більш ефективним заходам із запобігання пожеж у населених пунктах.

V. Обсяги та джерела фінансування

     Загальний обсяг фінансування ресурсів необхідних для реалізації Програми становить за рахунок сільського бюджету 2 000 грн. для фінансування Вознесенського ГУ ДСНС України у Миколаївській області 12 ДПРЧ (для придбання паливно-мастильних матеріалів для підвищення  рівня бойової підготовки особового складу підрозділу, шляхом проведення виїзних занять навчань і тренувань на території Дорошівської сільської ради, закупки запчастин та пожежно-технічного обладнання, з метою підвищення рівня протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки на території Дорошівської сільської ради).

     Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства з пропозиціями щодо загального розподілу коштів на виконання Програми.

VІ. Соціальні наслідки за умови виконання Програми

            Покращення стану здоров’я, працездатності населення сільської ради та безпеки життєдіяльності.

         Екологічні наслідки є покращення стану навколишнього природного середовища через зменшення рівня загрози техногенних аварій.

VІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми.

Контроль за виконанням Програми здійснює сільська рада.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь