“Ліс - наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!”

Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашої області часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників.

Щорічно в Україні лісові пожежі знищують майже 5 тисяч гектарів лісів. За статистикою майже усі пожежі стаються через людську недбалість.

Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву не загашені недопалки, а також дитячі витівки з вогнем.

Пожежа здатна перетворити мальовничі місця відпочинку в горільники з обвугленими стовбурами. Те, що створювалося природою протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню.

Прикро відзначати, що причиною масового знищення зеленого фонду є злочинна недбалість та легковажність людей, які приходять до лісу відпочивати. Лісові пожежі приводять до матеріальних, екологічних збитків, знищення навколишнього середовища.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

Пожежі в лісах є складними, які займають багато часу для їх гасіння. Внаслідок чого, при залученні підрозділів пожежно-рятувальної служби до їх ліквідації, зменшується рівень пожежного захисту житлових масивів та інших об’єктів, які розміщені в районі, загроза виникнення пожеж, які можуть неконтрольовано розповсюджуватись, ставлячи під загрозу людське життя.

Для того, щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

у пожежнонебезпечний сезон не запалюйте багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев;

не кидайте незагашені цигарки та сірники, не дозволяйте дітям гратися з вогнем;

перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління;

не залишайте в лісі скляний посуд: під променями сонця звичайна пляшка може перетворитися на своєрідну лінзу і спричинити займання;

не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітника.

Пам’ятайте:

непогашені багаття, сірники, недопалки - головні вороги лісу!

Погано загашене вогнище протягом 3-5 днів приховує в собі небезпеку.

Будьте уважними та обережними з вогнем! Біди не буде, якщо кожен буде дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.