Дорошівська сільська територіальна громада
Миколаївська область, Вознесенський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Обережно - ГРИБИ!

Обережно - ГРИБИ!

    Настав сезон масового збирання грибів. А,як свідчить багаторічний досвід – можливі випадки отруєнь ними людей. Невміння відрізнити їстівні гриби від отруйних, неуважність при збиранні, неправильне приготування деяких видів грибів – усе це призводить до отруєнь. Серед потерпілих зустрічаються так звані завзяті та досвідчені в цих справах грибники. Особливо ризиковано довіряти приватним особам, які продають гриби в місцях стихійної торгівлі.

    В основному отруєння трапляються через споживання неїстівних пластинчатих грибів, насамперед блідої поганки та її найближчих родичів – весняної та смердючої поганок. Саме вони обумовлюють більшу частину смертельних випадків. Часто бліду поганку люди плутають, приймають її за сироїжку, печериці, або інші пластинчаті гриби, найчастіше припускаючись помилок, збираючи молоді незрілі гриби.

         Основна ознака відмінності блідої поганки від печериць в тому, що онова ніжки в неї бульбо видна, з набряками та залишками мішко видного покривала. Пластинки навіть у старої блідої поганки завжди білі, а у печериць вони спочатку блідо-рожеві, а при дозріванні чорно-бурі.

         Ніколи не збирайте та не їжте грибів перестиглих, ослизлих, трухлих, червивих, та зіпсованих. Слід пам’ятати, що гриби швидко псуються, тому їх необхідно переробляти в день збору.

         Не існує швидких і надійних способів визначити отруйність чи їстівність грибів. Використання срібних предметів, цибулі, часнику не можуть визначити токсичність грибів. Тільки спеціалізовані лабораторії можуть провести дослідження грибів на наявність токсичних речовин.

       Крім цього, збирання грибів в лісозахисних смугах, біля автошляхів може закінчиться теж небажаними наслідками. В ці гриби потрапляють токсичні речовини вихлопних газів автотранспортних засобів та інші ядовиті речовини.

         Пам’ятайте! Отруєння грибами  небезпечне для життя і тому вимагає швидкого лікування. При перших же ознаках отруєння  - нудота, блювота, підвищення температури, кишкові розлади, запаморочення, слід негайно звернутись до лікаря, провести швидке очищення шлунку та кишечника, промити їх великою кількістю слабого розчину марганцевого калію, щоб винести отруту з організму.

         Бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших дітей!  

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.