Людина потрапила під лід... Що і як робити ?
Людина потрапила під лід...
Що і як робити ?
Надання допомоги людині, яка провалилася під лід - надзвичайно небезпечне заняття, тому потребує особливої зосередженості, зібраності та виваженості в діях.
Перш ніж когось рятувати зважте свої сили, подумайте, чи ваша допомога не погіршить становище, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь!
Зробить так, щоб потерпілий вас помітив, підбадьорте його голосом, протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, лижу, або киньте мотузку, зв’язані паски тощо.
Якщо необхідно вийти на лід, то ляжте на нього і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою. В якості рятувального жилета можна використовувати 2 пластикові 2л пляшки, каністри тощо.
Будьте якомога далі від ополонки. Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами - так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли, не дозволяйте йому вставати на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.
Після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте "швидку медичну допомогу", надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму. Зовнішніми ознаками переохолодження організму є тремтіння та озноб, які можуть зникати на пізніших стадіях, оніміння, втрата координації рухів. Якщо в потерпілого одночасно спостерігаються ознаки відмороження і гіпотермії, то в першу чергу надавайте допомогу як при гіпотермії. Цей стан може призвести до смерті, якщо людину терміново не зігріти.
До приїзду бригади швидкої спробуйте поступово відігрівати постраждалого, загорнувши його в ковдри або сухий теплий одяг і дайте постраждалому тепле пиття, якщо він перебуває при свідомості.