Дорошівська сільська територіальна громада
Миколаївська область, Вознесенський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ! ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! ЗИМОВА АПАТІЯ

                                            ЗИМОВА   АПАТІЯ

Апатія (греч.) — симптом, що виражається в байдужості, у відчуженому відношенні до того, що відбувається довкола, у відсутності прагнення до якої-небудь діяльності. Цей стан супроводжується відсутністю зовнішніх емоційних проявів, а інколи і зниженням вольової активності.

            Зимою апатію ми відчуваємо тому що нам не вистачає світла і вітамінів.

Людина чутлива до сонячного світла. Коли ультрафіолет у дефіциті, а в наших широтах таке найчастіше трапляється наприкінці зими, організм перестає продукувати вітамін D3. Та й решти вітамінів нам вже не вистачає, тому що за час зберігання фрукти та овочі розтратили більше половини корисних властивостей. Підсумок очевидний — втома, млявість, поганий настрій.

Тим часом західні психологи вважають, що сумувати взимку навіть корисно: це можна вважати «перезавантаженням» для нашого організму. Сонливість вранці, млявість і «психічний анабіоз» — зовсім не ознаки хвороби, а підсвідоме прагнення до заощадження енергії довгою зимою.

Для боротьби з апатією необхідно вести активний спосіб життя – більше бувати на свіжому 

повітрі, всіма способами змушуйте себе рухатись, знайдіть собі хобі, вживайте смачну їжу — це найкращий антидепресант. Тому дайте волю своїй кулінарній фантазії. А допоможуть Вам продукти, стимулятори гормону задоволення. Це — фрукти в широкому асортименті. Зверніть увагу на цитрусові — вони багаті «серцевим» мікроелементом — калієм і вітаміном С. Їжте побільше квашеної капусти з журавлиною, пийте відвар плодів шипшини. Це не тільки підніме настрій, але й зміцнить імунітет. Сонливість проженуть яловича печінка, гречана крупа, курага і стигла хурма. Не відмовляйте собі в десертах. Хочете морозиво? З’їжте не роздумуючи! Вашому організму видніше, що йому необхідно. Не забувайте про шоколад і банани — невичерпне джерело ендорфінів. А ще враховуйте, що життєві сили активізують гриби, морепродукти, овочі, прянощі, горіхи і зелень. Обов’язково додавайте в салати свіжу зелену цибулю, кріп, петрушку.

При перших ознаках апатії починайте працювати над собою. Найголовніша Ваша цінність – це Ви самі. Зрозумійте це, і все у вашому житті буде добре. І нехай Вам всі заздрять.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.