Що потрібно знати, щоб перебування на морозі не стало причиною обмороження.
Що потрібно знати, щоб перебування на морозі не стало причиною обмороження…
Зима — час свят і прогулянок по засніженій природі. Але зимові прогулянки крім приємних емоцій здатні принести і проблеми. Так тривале перебування на морозі може стати причиною обмороження.
Обмороження — це пошкодження тканин тіла, викликане впливом низьких температур. Найчастіше від обмороження страждають вуха, ніс, щоки пальці рук і ніг.
Ступені обмороження
Перший ступінь обмороження: на цій стадії обмороження шкіри на пошкодженій ділянці блідне, а після попадання в тепло навпаки червоніє.
Через 5-7 днів обморожені ділянки повністю відновлюються.
Другий ступінь обмороження: у разі обмороження другого ступеня ті ж симптоми, що і в першому випадку, крім того через кілька днів на пошкодженій ділянці з’являються пухирі, при цій стадії обмороження на одужання може знадобитися кілька тижнів.
Третій ступінь обмороження: настає при тривалому впливі холодом. Бульбашки, що утворюються в цьому випадку, наповнені червонуватою рідиною. Пошкоджена шкіра повністю відмирає, і на місці бульбашок утворюються рубці. Загоєння відбувається протягом місяця.
Четвертий ступінь обмороження: це найнебезпечніша стадія. Характерною особливістю є синюшний колір потерпілої ділянки і сильний його набряк при попаданні тіла в тепло. Ця стадія часто поєднується з 2 і 3 стадіями. При четвертій стадії обмороження вплив холоду найбільш агресивно і призводить до змертвіння тканин, причому постраждати можуть не тільки м’язи і шкіра, але і сухожилля і кістки.
Правила першої допомоги
- Перенести потерпілого в тепло.
- Зняти промерзлі речі куртку, штани, взуття, шкарпетки, рукавички.
- Накласти пов’язки і зафіксувати їх. Щоб не пошкодити постраждалі ділянки тіла, їх покривають пов’язками і фіксують.
- Напоїти теплим чаєм — це допоможе підвищити загальну температуру тіла, і буде сприяти нормалізації кровообігу.
- Викликати лікаря. Це обов’язковий пункт при наданні допомоги потерпілому від обмороження.
Добре харчуйтеся. Взимку організму потрібно більше енергії. Щоб її забезпечити, потрібно правильно харчуватися і вживати досить калорійну їжу. Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження!