Про реформування в галузі медицини первинної ланки.
Основні напрямки медичної реформи в Україні будуть стосуватись здебільшого первинної ланки медичних закладів (амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фельдшерко-акушерські пункти).
Кожен громадянин країни зможе обирати собі того лікаря, якому довіряє своє здоров’я та здоров’я своїх дітей. З ним пацієнт підписує декларацію (договір) щодо надання конкретних медичних послуг.
Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України (центральний орган виконавчої влади) про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основі цієї інформації, занесеної в реєстр НСЗХ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, де приписаний пацієнт.
У 2018 році попередньо планується подвійна ставка за пацієнтів до 5 років та за людей старших за 65 років. Також за пацієнтів 6-17 років та 40-65 років планується підвищувальний коефіцієнт 1,2.
У трирічній бюджетний резолюції закладена сума в 370 гривень в середньому за пацієнта на 2018 рік і 4560 гривень на 2019 рік. Ця сума може зростати і далі зі зміною кількості послуг. Які надає сімейний лікар.
Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочинається у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки працюватиме так само, як вона працює зараз.
Звернення до спеціалістів, призначені сімейним лікарем , будуть оплачуватися НЗСУ (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Якщо ж пацієнт звертатиметься до вузьких спеціалістів за власним бажанням без направлення, цей візит не буде покриватися Національною службою здоров’я (пацієнт повинен буде сплатити власні кошти за візит).
Г.А.Жарська, головний лікар
КЗ «ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ РЦ ПМСД».
Що повинен знати пацієнт для укладення з лікарем декларації (договору).
- Пацієнт звертається до реєстратури.
- Називає прізвище лікаря та надає документи для введення даних в електронну форму декларації.
Перелік документів:
- Паспорт або ID картку.
- Або посвідку на постійне чи тимчасове проживання,
- Та/або свідотство про народження дитини.
- Індивідуальний податковий номер (за наявності).
- Мобільний телефон.
- Називає номер мобільного телефону
- Пацієнт перевіряє дані у декларації, підписує примірник разом з лікарем.
- Пацієнт забирає свій примірник декларації.