Щоб харчування дітей було здоровим
06 вересня 2018 року у приміщенні відділу ОКМС Дорошівської с/р відбулася нарада з комірниками, медсестрами, відповідальними за харчування у закладах освіти «Зовнішній контроль за організацією харчування учнів та невідкладні заходи із запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей».
У зв’язку із поширеними у країні спалахами інфекційних хвороб йшлося про одну з головних складових здорового способу життя – правильність харчування.
Перед працівниками шкіл і садочків Дорошівської громади виступила Дрозд Н.В., начальник відділу ОКМС Дорошівської с/р. Вона зазначила, що безкоштовним харчуванням, як і раніше, Дорошівська сільська рада забезпечуватиме пільгові категорії: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних групах (класах), дітей з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям". На 50 % дешевше буде плата для інших пільгових категорій: дітей з багатодітних сімей, дітей учасників АТО, чорнобильців тощо. У минулому навчальному році безкоштовно могли харчуватися абсолютно всі учні молодших класів, але тепер такі рішення на свій розсуд приймають місцеві влади. Тому депутатам Дорошівської с/р надані розрахунки щодо необхідної суми для організації харчування учнів 1-4 класів для обрахунку коштів, які необхідно виділити на харчування до кінця 2018 року: на харчування дітей закладів дошкільної освіти «Малятко» і «Зірочка» необхідно 2100 грн на день, на харчування пільгової категорії школярів – 1237 грн, на забезпечення харчуванням учнів початкових класів – 1122 грн. Для харчування усіх зазначених категорій до кінця 2018 року необхідно виділити 353 тис. грн.
Дрозд Н.В. звернула увагу на запобігання кишкових інфекцій, забезпечення безпечного перебування у закладах освіти, створення необхідного запасу мийних та дезінфекційних засобів, справність технологічного та холодильного обладнання, столового та кухонного інвентарю.
Наголошено, що відповідно до примірного двотижневого меню повинно надаватися попереднє щомісячне замовлення на продукти до суб'єктів підприємницької діяльності, постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини. Частота завезення продуктів, у тому числі м'ясо, риба, сир, сметана тощо, повинна суворо відповідати термінам реалізації та умовам зберігання продуктів, що швидко та особливо швидко псуються. Для здійснення контролю за організацією харчування у закладі слід не тільки призначити відповідального, але й створити раду по харчуванню.
Комірники надали інфомацію щодо заготовок та забезпечення дітей овочами та фруктами.
Інспектор шкіл Звєкова Н.О. ознайомила з рекомендаціями представника Держспоживслужби, які були надані під час перевірки готовності закладів до нового навчального року. Учасники наради переглянули відеорепортажі, у яких зроблено інспекції їдалень у різних закладах каналом "1+1" та обговорили побачені проблеми дитячого харчування.
Бухгалтер Котляр О.В. проінструктувала щодо заповнення звітності по харчуванню та порядок внесення батьківської плати.
P.S. Рішенням позачергової сесії Дорошівської сільської ради від 07.09.2018 року необхідна кількість коштів на харчування дітей виділено.
Правильне харчування - основа майбутнього здоров'я.
Відділ ОКМС Дорошівської с/р