Вознесенський район

Увага! У Вінницькій області зареєстровано випадок захворювання на грип птиці!

Дата: 22.01.2020 15:33

Увага! У Вінницькій області зареєстровано випадок захворювання на грип птиці!

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 18.01.2020 в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці. Рішенням головного державного ветеринарного інспектора Вінницької області від 18.01.2020 № 02/01 до з’ясування обставин загибелі птиці та встановлення діагнозу були введені карантинні обмеження на 72 години. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 19.01.2020 встановлено діагноз на грип птиці. За попередньою інформацією в ПП «Хутір» станом на 01.01.2020 утримувалося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку. З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалаху грипу птиці та проведення епізоотичного розслідування до місця події відряджено групу експертів Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці. Наразі, відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, зразки біоматеріалу будуть направлені для проведення відповідних досліджень в міжнародну референс-лабораторію. Ситуація знаходиться під контролем Головного управління Держпродспложивслужби у Вінницькій області.

Основні заходи щодо профілактики та ліквідації грипу птиці :

• Утримувати птицю в домашніх садибах у закритому режимі ;
  • Обмежити вільного випасу ( вигулу ) домашньої птиці ;
  • Обмежити контакти домашньої птиці з дикою під час вигулу на присадибних ділянках, на водоймищах ;
  • Обладнати вхід до садиби дезінфікуючим килимком, заправлений дезінфікуючим засобом ;
  •  При догляді за птицею, мати спецодяг та спецвзуття ;
  • Своєчасно проводити дезінфекцію пташників та подвір’я ;
  • Трупи загиблої птиці заборонено викидати за межі присадибних ділянок та на сміттєзвалище, загиблу птицю необхідно спалювати та захороняти ;
  • Користувачам мисливських угідь проводити обстеження узбережжя річок, ставків та інших водойм на предмет виявлення трупів птиці.

У випадку підозри грипу птиці в господарстві чи приватному секторі терміново повідомляти  ветеринарну службу Вознесенського району, щодо вжиття необхідних ветеринарно-санітарних заходів по локалізації і ліквідації вогнища інфекції.

Звертатися за адресою м. Вознесенськ вул. Зої Космодем’янської, 2

Т. 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73, 4-01-00.

Вознесенське міжрайонне управління ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області