Інформаційна довідка для підприємств які проводять діяльність з пасажирських автоперевезень
Інформаційна довідка для підприємств які проводять діяльність з пасажирських автоперевезень
До об’єктів, де необхідно здійснювати профілактичні дезінфекційні заходи, відносяться всі види пасажирського транспорту. Перевезення пасажирів супроводжується надзвичайно сприятливими умовами для розвитку активного епідемічного процесу.
Тому на міському пасажирському транспорті ряд заходів передбачено зокрема, Наказом МОЗ України від 06.11.2015р. № 732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій».
Згідно цього документу в період епідемічного підйому захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції мають проводитись профілактичні, протиепідемічні та дезінфекційні заходи на підприємствах усіх видів міського транспорту, а саме:
- організація проведення вологого прибирання пасажирського транспорту після закінчення робочої зміни з використанням засобів дезінфекції;
- забезпечення працівників милом та антисептиками для забезпечення дотримання ними правил особистої гігієни.
В міських транспортних засобах обробка проводиться після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів. Дезінфекції підлягають внутрішні поверхні салону ( двері, поруччя, компостери, ручка перемикання швидкостей, ручка гальма стоянки, перемикачі світлових приборів) та інші вологостійкі поверхні.
В транспортних парках і депо дезінфекції підлягають: санітарно-побутові приміщення ( не менше 2 –х разів на добу та за потребою), кімнати прийому їжі, санітарно-технічне обладнання в туалетах , душових і кімнатах гігієни ( не менше 2 –х разів на добу та за потребою), меблі, ручки в усіх приміщеннях і поруччя, інвентар для при бирання (після кожного прибирання), тощо.
З метою проведення профілактичних та протиепідемічних заходів щодо попередження розповсюдження гострої респіраторної короновірусної хвороби COVID-19 рекомендовано:
- проводити дезобробку автотранспортного засобу двічі на добу спеціальними дезінфікуючими засобами;
- забезпечити водіїв та кондукторів респіраторними масками для попередження зараження;
- забезпечити проведення термометрії працівників автотранспортних засобів до початку роботи;
- забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.
Вимоги до дезінфекційних засобів для дезінфекції на транспорті.
Дезінфекційні засоби, що використовуються для проведення дезінфекційних заходів, мають відповідати чинному законодавству України. Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ст.34) передбачає державну реєстрацію дезінфекційних засобів.
Функціональні властивості дезінфекційних засобів:
дезінфекційна ефективність – доведений широкий спектр антимікробної дії проти збудників інфекцій бактеріальної і вірусної етіології при нетривалому часі дезінфекційної дії (5-30 хв.);
безпечність для користувачів і пасажирів (можливість, за необхідності, проведення обробки у присутності сторонніх осіб, в тому числі пасажирів відсутність стійкого неприємного запаху).
універсальність – поєднання дезінфікуючої, миючої і дезодоруючої дії, широкий спектр можливих об’єктів обробки
відсутність пошкоджуючої дії на об’єкти обробки ( наприклад корозії).
Вознесенське міжрайонне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Миколаївській області