Дії населення при сигналі "Увага! Повітряна тривога"
Дії населення при отримані сигналу
«УВАГА! «Повітряна тривога!»
Сигнал «УВАГА! Повітряна тривога» попереджає про безпосередню небезпеку нападу противника: довгий сигнал сирени тривалістю до 1 хвилини.
Після надходження сигналу будуть надаватися голосові повідомлення, які доводитимуться до населення засобами радіомовлення і телебачення. З моменту подавання сигналу і до моменту нападу може пройти кілька хвилин, тому діяти потрібно швидко і організовано:
- одягнутися,
- взяти засоби індивідуального захисту, документи, медикаменти, запас води, продовольства,
- вимкніть електроенергію, газові прилади,
- якнайшвидше дістаньтеся захисної споруди (найпростішого укриття).
- якщо ви в транспорті або машині - виходьте і ховайтеся в перехід, підвал або укрийтеся в складках місцевості (через небезпеку осколків від снарядів).
Після сигналу не варто залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.
Сигнал «Відбій повітряної тривоги»: преривчасті звуки сирени тривалістю до 5-10 секунд подається місцевим підрозділом з питань цивільного захисту через систему оповіщення, транслюються текстові повідомлення через місцеве радіо, телебачення та за допомогою пересувних гучномовців.
Порядок укриття у захисних спорудах
цивільного захисту
Після отримання оголошення підрозділів з питань цивільного захисту про укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту, спорудах подвійного призначення та найпростіших укриттях НАСЕЛЕННЮ НЕОБХІДНО: прибути до укриття, адреса якого заздалегідь уточнюється у ЖЕО, сільській (селищній) раді, підрозділах з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів.
Для додаткового укриття населення можливо використовувати найпростіші укриття та укриття подвійного призначення, що знаходяться у підвальних приміщеннях багатоквартирних житлових будинків та адмінбудівель.
Жителям приватних житлових будинків як укриття можна використовувати підвали, погреби, овочесховища, тощо.
Не дозволяється брати з собою в укриття тварин, заносити легкозаймисті, вибухонебезпечні та громіздкі речі.
В укриттях треба вести себе організовано, без потреби не ходити, виконувати вказівки чергового персоналу, за необхідності, допомагати хворим і потерпілим.
Ні в якому разі не випускайте з поля зору дітей, тримайте їх біля себе. За необхідністю та по можливості надайте допомогу тим, хто її потребує: інвалідам та особам похилого віку.