Подовження виплати пенсії в разі втрати годувальника під час дії воєнного стану

Дата: 27.07.2022 13:20

Подовження виплати пенсії в разі втрати годувальника

під час дії воєнного стану

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 № 377 «Деякі питання виплати пенсії в разі втрати годувальника під час дії воєнного стану» встановлено, що під час дії в Україні воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, пенсія в разі втрати годувальника відповідно до Законів України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про прокуратуру”, “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується без надання довідки закладу освіти на підставі даних про навчання за денною формою навчання у 2022 році, отриманих Пенсійним фондом України з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Відтак, починаючи з 24 лютого 2022 року та протягом 60 днів після припинення воєнного стану або його скасування призначення та подовження виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника дітям від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, за відсутності з цих закладів довідки про навчання проводиться на підставі даних студентського (учнівського) квитка (дата видачі, строк дії квитка, інформації про навчання за денною формою навчання).

За допомогою автоматичного обміну даними між Пенсійним фондом України та Міністерством освіти і науки України, можливо провести подовження пенсійної виплати на підставі даних про навчання за денною формою навчання та про період такого навчання, отриманих з Єдиної державної електронної бази з питань освіти, без персонального надання довідки з навчального закладу.

Начальник Головного управління                                   Олена СИЧУГОВА

Валентина Боденко +380664907066