Зміна розмірів суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових авто  на території України з 01 січня 2023 року

Дата: 07.02.2023 19:49

на території України з 01 січня 2023 року

З 01 січня 2023 року змінилися суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових авто на території України.

Розмір збору залежить від суми прожиткового мінімуму, який з 1 січня становить 2684 грн. Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування сплачується у розмірі залежно від вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість, без урахування податку на додану вартість, у розмірі:

- 3 відсотки - якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

- 4 відсотки - якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

- 5 відсотків - якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Отже з 1 січня 2023 року:

- не перевищує або дорівнює 442860 грн – сплачується 3%;

- більше ніж 442860 грн, але не перевищує або дорівнює 778360 грн – 4%;

- більше ніж 778360 грн – 5%.

Збір сплачується на бюджетні рахунки, відкриті в органах Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС. Номери рахунків можна дізнатися на сайті ДКСУ в розділі Діяльність/Реквізити дохідних рахунків.

З повагою

начальник Головного управління                                    Олена СИЧУГОВА