Про НМТ-тест для випускників та майбутніх абітурієнтів

Дата: 03.04.2023 10:16

Фото без опису🤓 Все про НМТ (національний мультипредметний тест).

👉🏻 Переглянути Порядок проведення НМТ (національного мультипредметного тесту) в 2023 році можна натиснувши тут.

🗓️ Реєстрація на цьогорічне НМТ буде тривати з 3 квітня по 3 травня 2023 року.

👉🏻 Аби створити персональні кабінети, потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним за посиланням.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

✅ унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;

✅ завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

✅ підтвердити бажання взяти участь у НМТ;

✅ надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;

✅ сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Перелік документів для реєстрації:

1️⃣ паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;

2️⃣ документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання (зразок можна переглянути за посиланням, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

3️⃣ документ (зразок можна переглянути за посиланням), що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

❗️ Важливо! Перед складанням НМТ учасник має пред'явити документ, що посвідчує особу. Це необхідно, аби його пропустили в екзаменаційний центр.

📚 Як обрати предмети для НМТ?

Національний мультипредметний тест буде проведений за схемою 2+1: українська мова + математика + предмет на вибір. Серед предметів на вибір пропонують такі, як: історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.

Кількість завдань за предметами:

✏️ українська мова, біологія, історія України, хімія - 30;

✏️ математика - 22;

✏️ іноземна мова - 32;

✏️ фізика - 20.

⏰ Три блоки (по блоку на кожен з предметів). Всього на здачу тесту з трьома блоками виділяється 180 хвилин.

💻 Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.

👉🏻 Ознайомитись з програмами тестів та демонстраційними тестами з різних предметів можна за посиланням.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

🟢 назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;

🟢 населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;

🟢 потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Який порядок проведення?

❗️ Дві сесії: основна та додаткова. Основна сесія НМТ відбудеться з 05 до 23 червня. Додаткова - з 11 по 24 липня.

Під час основного періоду реєстрації подати документи для участі в додаткових сесіях мають право вступники, які:

🟡 не з'явилися до ТЕЦ (або з'явилися, але не змогли взяти участі в тестуванні) під час основних сесій НМТ через причини, що не залежали від їхніх дій та волі і на які вони не могли вплинути;

🟡 у день проведення основної сесії НМТ, у якій не змогли взяти участі, брали участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах, турнірах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства молоді та спорту України, тренувальних зборах із підготовки до них, або прямували до/з місць їх (заходів та/або тренувальних зборів) проведення, що підтверджено відповідними документами;

🟡 брали участь в основній сесії НМТ, але стосовно них зафіксовано порушення процедури проведення НМТ, передбаченої розділом VII цього Порядку;

🟡 брали участь в основній сесії НМТ, але не змогли розпочати або завершити виконання сертифікаційної роботи через одну з таких причин:

👌🏻різке погіршення їхнього стану здоров'я;

виникнення в ТЕЦ обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров'я учасників НМТ;

👌🏻 дочасне припинення процедури НМТ в певній(их) аудиторії(ях) або в ТЕЦ через неможливість створення належних умов для виконання сертифікаційної роботи.

❗️ Додатковий період реєстрації триватиме з 5 до 12 червня.

📨 Завантажити запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, учасники основної сесії зможуть не пізніше ніж за 10 днів до її початку. А от додаткової – не пізніше ніж за 3 дні.

Яким має бути пороговий бал для втупу?

Результати НМТ визначатимуться за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів.

👉🏻 Пороговий бал для вступу на контракт у 2023 році складе 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів.

👉🏻 Пороговий бал для вступу на бюджет буде відрізнятися для різних спеціальностей. Для більшості спеціальностей достатньо буде набрати 130 балів, для спеціальностей «Право» та «Міжнародні відносини» - 140 балів, а для «Медицини» та «Стоматології» - 150 балів.

📊 Результати першого етапу НМТ можна буде переглянути у персональних кабінетах до 28 червня, другого - до 29 липня.

🤔 Скільки заяв може подати абітурієнт?

Абітурієнт може подати максимум 20 заяв на вступ, з них максимум 5 заяв на бюджет. Середній бал атестата при вступі враховуватися не буде, але буде враховуватися регіональний коефіцієнт, який визначать з наближенням дати НМТ.

👉🏻 Ознайомитись з правилами прийому до коледжів та ВНЗ у 2023 році можна за посиланням.