«Переміщення‎» – слово, яке ще з 2014 року набуло для українців нового сенсу

Дата: 06.04.2023 11:47

«Переміщення‎» – слово, яке ще з 2014 року набуло для українців нового сенсу

Втрата домівки, біль, страх невідомого. Кожен переселенець має чим доповнити цей перелік. Мільйони людей знайшли прихисток в різних куточках країни. Місцеві мешканці приймають їх та допомагають, а історії ВПО про порятунок та пошук нового дому викликають ще більше співчуття.

Але деякі внутрішньо переміщені особи досі відчувають себе чужинцями.

Однією з причин є стигматизація – негативне стереотипне ставлення до людей, яких об’єднує певна ознака. В нашому випадку, це довідка ВПО. Стигматизація існувала ще з 2014 року, але зараз її масштаби, як і кількість ВПО, значно більші.

Право на захист звертається до вимушених переселенців та приймаючих громад, щоб нагадати – речей, що спільні та рис, які схожі, у всіх нас значно більше! І лише взаємодопомога та підтримка допоможуть нам пережити ці важкі часи.