Вознесенський район

Турбота про мозок і ментальні ресурси

Дата: 22.08.2023 17:21

⚡️Турбота про мозок і ментальні ресурси

З дитинства нас вчать піклуватися про фізичне здоров’я. На жаль, мало розповідають, як берегти ресурси нервової системи. Але хіба хто скаже, що мозок є менш важливим, аніж м’язи?

👉Спробуй додати в життя ці прості звички. Вони допоможуть поповнювати ментальні ресурси:

- Намагайся достатньо спати. Не забувай провітрювати кімнату перед сном.

- Не читай новин зранку й перед сном. Хоча б спробуй.

- Переглянь свій інформаційний раціон і викинь із нього контент, що не несе користі, а навпаки — шкодить самопочуттю.

- Уникай переїдання. Не «заїдай» стрес фаст-фудом чи солодким.

- Спробуй відмовитися від алкоголю та нікотину. Бо згодом вони додають тобі ще більше суму. Також з’являються проблеми зі сном.

- Фізична активність корисна не тільки для м’язів. Вона чудово розвантажує голову.

- Частіше гуляй.

- Роби собі теплі ванни чи душі.

- Якщо в тебе немає творчого хобі, спробуй знайти щось для себе: малювання, музика, танці... Спитай свою внутрішню дитину, чого їй не вистачає.

- Складай «меню» активностей на тиждень і місяць; не забувай додавати туди те, що походить із твоїх цінностей.

- Не соромся ділитися з близькою людиною своїми відчуттями, щоб негатив не накопичувався всередині.

Більше рекомендацій є в «Аптечці швидкої психологічної допомоги» (shorturl.at/bGKS2), створеної у межах Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська.

#тияк #ментальнездоровʼя