ПАМ'ЯТКА. ПРОТИПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Дата: 11.01.2024 13:02

Шановні мешканці Дорошівської територіальної громади!

В осінньо-зимовому періоді в значній мірі зростає кількість пожеж та отруєнь, пов’язаних з використанням електричних, газових приладів та під час експлуатації пічного опалення. Порушення правил безпечного користування зазначеними приладами може призвести до нещасних випадків.

Нагадуємо Вам правила поводження з електричними і газовими приладами та при експлуатації пічного опалення.

Правила безпеки при користуванні газовими приладами:

користуватися газовими колонками, газифікованими опалювальними печами та іншими приладами при відсутності тяги суворо забороняється;

- перед вмиканням газових приладів перевіряйте тягу;

категорично забороняється перенесення та самостійний ремонт газового обладнання у приміщеннях;

під час бурі та сильного вітру без перевірки тяги в димоходах не користуйтесь газовими приладами;

не залишайте без нагляду газові прилади увімкненими, навіть на короткий час;

відчувши запах газу, перекрийте кран газопроводу, та не вмикаючи світла та електроприладів, викличте аварійну газову службу за тел. 104.

Під час експлуатації електронагрівальних приладів не допускається:

- експлуатація електричних дротів із пошкодженою ізоляцією;

застосування саморобних подовжувачів, які не відповідають вимогам, що пред’являються до переносних (пересувних) електропроводок;

застосування для опалення приміщення нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання або ламп розжарювання;

користування пошкодженими електроприладами;

застосування для електромереж телефонних проводів.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

залишати печі, які топляться, без догляду, або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;

розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; - застосовувати для розпалювання печей рідкі горючі речовини;

топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;

використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника;

-здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;

використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Шановні громадяни, будьте уважними і обережними та завжди дотримуйтесь вищевказаних правил.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за номером «101», евакуюйте людей з приміщення та починайте гасити пожежу підручними засобами.