Дотримання вимог біобезпеки – надійний захист від грипу птиці.

Дата: 26.01.2024 12:04

Дотримання вимог біобезпеки – надійний захист від грипу птиці.

Грип птиці — висококонтагіозне вірусне захворювання птиці, яке у диких птахів може протікати безсимптомно, проте, серед домашньої птиці може викликати гострий перебіг захворювання та загибель. Існує ризик передачі хвороби людині.

Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області наголошує, що дотримання вимог біобезпеки – найбільш ефективний захід для уникнення зараження поголів’я грипом птиці як в комерційних, так і в особистих селянських господарствах.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств, і вимоги до їх проектування та Ветеринарно-санітарними вимогами утримання птиці в особистих селянських господарствах, а саме:

- здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

- виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;

- притримуватись режиму «закритого» типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);

- проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

- утримувати різні види птахів окремо;

- на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

- здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

- не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

- проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

З метою недопущення поширення збудника грипу птиці необхідно вжити заходи з ліквідації осередку захворювання.

При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за телефоном: (05134) 4-26-73, за адресою: вул. Космодем’янської, 2, м. Вознесенськ, Вознесенський р-н, Миколаївська обл., 56500.