Надання деяких соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Дата: 01.02.2024 16:14

Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” № 1105 від 23.09.1999 (із змінами) встановлено, що закупівля соціальних послуг, у тому числі на необхідний догляд за потерпілим, здійснюється та розраховується відповідно до оцінки потреб потерпілого відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438 “Деякі питання організації забезпечення соціальними та медичними послугами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які їх потребують” (далі – Постанова № 438) визначено, що розмір щомісячної грошової компенсації за надання соціальної послуги догляду вдома потерпілому членом сім’ї потерпілого та/або іншою особою, розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, обчислюється згідно з визначеною медичним висновком потребою в спеціальному медичному догляді та/або постійному сторонньому догляді, та/або побутовому обслуговуванні, та/або додатковому харчуванні, та/або предметах догляду за потерпілим виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації.

У 2023 році розрахунок здійснювався виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, установленого статтею 8 Закону України від 03.11.2022 № 2710- IХ “Про Державний бюджет України на 2023 рік” з 01.01.2023 у розмірі 6700 гривень.

Статтею 8 Закону України від 09.11.2023 № 3460-IХ “Про Державний бюджет України на 2024 рік” установлено розмір мінімальної заробітної плати

у 2024 році: з 01.01.2024 – 7100 гривень, з 01.04.2024 – 8000 гривень.

Розмір щомісячної грошової компенсації за надання соціальної послуги догляду вдома потерпілому членом сім’ї потерпілого та/або іншою особою, якому визначено потребу у:

• спеціальному медичному догляді, — становить розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на день її виплати;
  • постійному сторонньому догляді, — становить половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день її виплати;
  • побутовому обслуговуванні, — становить чверть розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день її виплати.

Розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду у випадку, якщо потерпілому визначено потребу в:

• спеціальному медичному догляді, — становить 1/4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації;
  • постійному сторонньому догляді, — становить 1/6 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації.

У разі невстановлення потреби у спеціальному медичному догляді або в постійному сторонньому догляді розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду, становить 1/12 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації.

Розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання:

• продуктів харчування, — становить 1/12 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації;
  • одягу, взуття та інших предметів першої необхідності, — становить 1/10 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації.

Якщо встановлено, що потерпілий потребує відразу кількох видів допомоги, оплата проводиться за кожним її видом.