Рішення №5. Про затвердження Комплексної програми захисту прав дітей Дорошівської сільської ради «Дитинство» на 2018-2020 роки
УКРАЇНА
ДОРОШІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ВОЗНЕСЕНСЬКОГО РАЙОНУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
від 29 березня 2018року № 5 XIІ сесія 7 скликання
Про затвердження Комплексної програми
захисту прав дітей Дорошівської сільської ради
«Дитинство» на 2018-2020 роки
Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з урахуванням рішення Миколаївської обласної ради від 21 грудня 2017 року № 14 «Про затвердження Комплексної програми захисту прав дітей Миколаївської області «Дитинство» на 2018-2020 роки» та рішення Вознесенської районної ради від 21 лютого 2018 року № 7 «Про затвердження Комплексної програми захисту прав дітей Вознесенського району «Дитинство» на 2018-2020 роки», з метою захисту прав та інтересів дітей, Дорошівська сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Комплексну програму захисту прав дітей Дорошівської сільської ради «Дитинство» на 2018-2020 роки (далі - Програма), що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення сесії Дорошівської сільської ради №10 від 12 червня 2013 року «Про затвердження комплексної програми захисту дітей Дорошівської сільської ради «Дитинство» на 2013-2017 роки».
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я та соціальної політики.
Сільський голова О.А. Ігнатов
Комплексна програма
захисту прав дітей Дорошівської сільської ради «Дитинство»
на 2018 – 2020 роки
- Обґрунтування необхідності прийняття Програми
Дорошівська сільська рада, як регіон України, бере участь у діяльності зі створення сприятливого для дітей середовища, в якому гідний розвиток і захист їх прав забезпечується з дотриманням принципів демократії, рівності, миру, соціальної справедливості з урахуванням моральних засад і традиційних цінностей українського суспільства, спрямованих на зміцнення сім'ї та морального здоров'я дітей в громаді.
Утвердження в суспільстві сімейних цінностей, забезпечення морального здоров'я сім’ї, виховання відповідального батьківства, запобігання найгіршим формам дитячої праці, профілактика правопорушень з боку дітей на сьогодні є одними з найгостріших соціальних проблем в Україні і в ОТГ зокрема.
Результативна робота щодо запобігання соціальному сирітству, реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних, схильних до бродяжництва створює умови для реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї.
Низький рівень сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування залишається однією з нагальних соціальних проблем, яка не може бути розв’язана без участі органів місцевого самоврядування, активізації участі територіальних громад у захисті прав та розвитку дітей і потребує розробки та впровадження відповідної Програми.
Ця Програма має об'єднати зусилля органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальної громади, громадських організацій громади щодо захисту прав дітей, зокрема, в частині забезпечення реалізації прав дитини на сімейне виховання, та забезпечення реалізації прав дитини на житло.
Паспорт Програми наведено у Додатку 1.
- Мета Програми та шляхи її досягнення
Метою Програми є забезпечення оптимального функціонування системи захисту прав дітей в громаді відповідно до вимог Законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Указу Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», постанов Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» та від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».
Одним із шляхів досягнення мети є створення передумов для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, шляхом збереження та придбання соціального житла за рахунок бюджетів різного рівня та за рахунок інших джерел фінансування.
- Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть можливість:
удосконалити систему надання дітям психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг незалежно від місця проживання;
забезпечити безперешкодне функціонування механізму фінансування потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за принципом "гроші ходять за дитиною";
поширити практику сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
забезпечити умови для активізації національного усиновлення;
поліпшити стан захисту житлових прав дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
активізувати діяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості щодо підтримки сімей з дітьми;
активізувати діяльність територіальної громади із захисту прав дітей;
забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації питань соціально-правового захисту дітей, дотримання положень Конвенції ООН про права дитини.
- Фінансово-економічне забезпечення Програми
Реалізація Програми здійснюється у межах видатків, передбачених у державному, обласному, районному та місцевих бюджетах на відповідну мету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Заходи щодо виконання Програми наведено у Додатку 2.
- Організація контролю за виконанням Програми
Контроль за виконанням завдань і заходів Програми здійснює служба у справах дітей Вознесенської райдержадміністрації.
Голова Дорошівської сільської ради, керівники структурних підрозділів Дорошівської сільської ради, інші виконавці забезпечують виконання заходів Програми та що півроку до 05 числа місяця, що настає за звітним періодом, інформують службу у справах дітей райдержадміністрації про їх виконання.
Служба у справах дітей райдержадміністрації що півроку до 10 липня та до 10 січня (починаючи з 2018 року) інформує службу у справах дітей облдержадміністрації про хід виконання заходів Програми.
Додаток 1
до Програми
П А С П О Р Т
Комплексної програми захисту прав дітей Дорошівської сільської ради «Дитинство»
на 2018 – 2020 роки
1. Програму схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації.
2. Ініціатор Програми – служба у справах дітей райдержадміністрації.
3. Відповідальні виконавці:
служба у справах дітей райдержадміністрації;
управління соціального захисту населення райдержадміністрації;
відділ освіти райдержадміністрації;
відділ культури, молоді та спорту райдержадміністрації;
КЗ «Вознесенський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (за узгодженням);
районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (за узгодженням);
Вознесенський відділ поліції головного управління Національної поліції в Миколаївській області (за узгодженням);
Виконавчі органи сільської ради (за узгодженням);
4. Строк виконання: 2018 – 2020 роки.
Продовження додатка 1
5. Обсяги та джерела фінансування (тис. гривень):
|
На всю Програму |
У тому числі за роками: |
||
2018 |
2019 |
2020 |
||
Кошти районного бюджету (тис. грн.) |
135,00 |
45,00 |
45,00 |
45,00 |
Всього: |
135,00 |
45,00 |
45,00 |
45,00 |